Stein (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Stein (kthjellim).


Stein
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Stein.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Stein
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°58′04″V 5°45′55″L / 50.96790278°V 5.76520833°L / 50.96790278; 5.76520833 (Stein)Koordinatat: 50°58′04″V 5°45′55″L / 50.96790278°V 5.76520833°L / 50.96790278; 5.76520833 (Stein)
Sipërfaqja 22,78 km2
Popullsia 25.672 banorë 2011
Dendësia 1.126,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 046
Kodi Postar 6129, 6170-6171, 6180-6181
Kodi statistikor 0971
Stein is located in Hollandë
Stein
Stein
Stein – harta_foto
www.gemeentestein.nl

Stein është një qytet dhe komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 22.78 km² dhe popullsi 25672 banorë[1]. Stein është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu