Steve Perryman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Steve Perryman
Të dhënat personale
Emri i plotëSteve Perryman
Data e lindjes (1951-12-21) 21 Dhjetor, 1951 (68 vjeç)
Vendi i lindjesEaling, Anglia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1969–1986Tottenham Hotspur655(31)
1986–1987Oxford United17(0)
1987–1990Brentford53(0)
Ekipi kombëtar
1982Flag of England.svg Anglia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Steve Perryman (lindur më 21 Dhjetor 1951) është një ish-futbollist anglez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin anglez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of England.svg Anglia
Vite Ndeshje Gola
1982 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]