Stoney Creek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Stoney Creek
Stoney Creek, Hamilton, Ontario
—  qytet  —
Pamje nga Stoney Creek

Stoney Creek, Hamilton

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Komuna Hamilton (Ontario)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°13′00″V 79°45′00″P / 43.216667°V 79.75°P / 43.216667; -79.75 (Stoney Creek)Koordinatat: 43°13′00″V 79°45′00″P / 43.216667°V 79.75°P / 43.216667; -79.75 (Stoney Creek)
Sipërfaqja 98,6 km2
Popullsia 60.292 banorë 2006
Dendësia 611,48 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi (905) e (289)
Kodi Postar L8E në L8W
Vendndodhja
Stoney Creek is located in Kanadaja
Stoney Creek
Stoney Creek
Stoney Creek – harta_foto
www.stoneycreeknews.com/

Stoney Creek është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 98.6 km² dhe popullsi 60292 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Stoney Creek – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Stampa:Ndarja administrative në Ontario