Stonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stonne
Komunë
noform
Pamje nga Stonne
Stema_figura
Vendndodhja
Stonne is located in Franca
Stonne
Stonne
49°33′01″V 4°55′37″L / 49.550277777778°V 4.9269444444444°L / 49.550277777778; 4.9269444444444Koordinatat: 49°33′01″V 4°55′37″L / 49.550277777778°V 4.9269444444444°L / 49.550277777778; 4.9269444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.18 km2
Popullsia 44 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08390
INSEE 08430


Stonne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Stonne ka një popullsi prej 44 banorë dhe sipërfaqe 7.18 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Stonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale