Strahoninec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Strahoninec
—  Qytet  —
Strahoninec is located in Kroacia
Strahoninec
Strahoninec
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Međimurje
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.37°0′0″V 16.42°0′0″L / 46.37000°V 16.42000°L / 46.37000; 16.42000 (Strahoninec)Koordinatat: 46.37°0′0″V 16.42°0′0″L / 46.37000°V 16.42000°L / 46.37000; 16.42000 (Strahoninec)
Popullsia 2.692 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Strahoninec (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë MeđimurjeKroaci.

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2692 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2696 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2728 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.15%[2].

Projekte të tjera[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012.  Një parametër i panjohur |url-status= është injoruar (ndihmë)

Stampa:Zhupania Međimurje