Stratford (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Stratford (kthjellim).


Stratford
—  qytet  —
Pamje nga Stratford (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Kontea Perth (Ontario)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°22′00″V 80°58′00″P / 43.366667°V 80.966667°P / 43.366667; -80.966667 (Stratford)Koordinatat: 43°22′00″V 80°58′00″P / 43.366667°V 80.966667°P / 43.366667; -80.966667 (Stratford)
Lartësia 364 m (m.n.d)
Sipërfaqja 25,28 km2
Popullsia 30.461 banorë 2006
Dendësia 1.204,94 banorë/km2
Prefiksi 519
Kodi Postar N4Z, N5A
Vendndodhja
Stratford is located in Kanadaja
Stratford
Stratford
Stratford – harta_foto
www.city.stratford.on.ca/

Stratford është një qytetKontea Perth (Ontario), provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 25.28 km² dhe popullsi 30461 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario