Strmec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Strmec
—  Qytet  —
Strmec is located in Kroacia
Strmec
Strmec
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zagreb
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.7°0′0″V 15.92°0′0″L / 45.70000°V 15.92000°L / 45.70000; 15.92000 (Strmec)Koordinatat: 45.7°0′0″V 15.92°0′0″L / 45.70000°V 15.92000°L / 45.70000; 15.92000 (Strmec)
Popullsia 3.978 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Strmec (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZagrebKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3978 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3886 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3012 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 2.37%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Strmec – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Zagreb