Jump to content

Suhejl Fazliu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Suhejl Fazliu

'Suhejl Fazliu është politikan, Ministër i Vetëqeverisjes Lokale të Maqedonisë së Veriut që nga 1 qershori 2017.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ai ka lindur më 30 gusht 1986 në Shkup. Fazliu është anëtar i partisë Aleanca për Shqiptarët . Shkollën e mesme “Pançe Karagjozov” e kreu në vendlindje, e më pas shkencat dhe teknologjitë moderne në Universitetin e Evropës JuglindoreTetovë . Nga 2013 deri në 2016 është një konsulent i pavarur në qeverisjen elektronike, shërbimet e qeverisjes vendore, ndërmarrjet komunale dhe teknologjinë e informacionit. [1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Сухејл Фазлиу – министер за локална самоуправа https://web.archive.org/web/20170604025155/http://a1on.mk/archives/746330 A1on.mk