Suhopolje

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Suhopolje
—  Qytet  —
Suhopolje is located in Kroacia
Suhopolje
Suhopolje
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Virovitica-Podravina
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.8°0′0″V 17.5°0′0″L / 45.80000°V 17.50000°L / 45.80000; 17.50000 (Suhopolje)Koordinatat: 45.8°0′0″V 17.5°0′0″L / 45.80000°V 17.50000°L / 45.80000; 17.50000 (Suhopolje)
Popullsia 2.665 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Suhopolje (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Virovitica-PodravinaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2665 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2684 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2865 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.71%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Virovitica-Podravina