Supë me perime

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Supë me perime është një lloj ushqimi i përgatitur kryesisht me purri, këpurdha, karota,mish dhe përbërës tjerë shtesë.

Përbërësit[redakto | redakto tekstin burimor]

Për përgatitjen e supës me perime për 4 persona nevojiten:

  • 2 purri
  • 1 kokë hudhër
  • 2 karota
  • 1 qepë
  • 1 copë celer
  • 1 pashkanat
  • 5 këpurdha
  • 2 kocka të pulës ose viçit
  • 1 lugë vegetë
  • 1.5 litër ujë ,flet dafine dhe majdanoz

Procedura e përgatitjes[redakto | redakto tekstin burimor]

Fillimisht perimet të gjitha prehen në formën të cilën preferoni([në formë rrethi, katrori etj.) dhe të gjitha hudhen në ujë së bashku. Pasi uji të merr valën i hudhen melmesat dhe zihen së bashku 10 deri në 15 minuta. Në fund i hudhet një lugë senf .

Nëse dëshironi supë më të dendur i shtoni një patate më të madhe më parë të grirë në grisen më të imët ose 2l lugë miell të përzier me një ve dhe pakë kos.

Kjo supë është dietale me shumë vitamina dhe shumë e shijshme. Provoni dhe shtoni perime sipas dëshirës