Superkupa e Volejbollit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Superkupa e volejbollit e Shqipërisë është një kompeticion që konsiston në një finale sezonale me pjesëmarrjen e 4 ekipeve më të mira të KampionatitShqipëri. U themelua në vitin 2010 nga FSHV.

Kupa është fituar nga 4 ekipe të ndryshme, të cilët e kanë fituar këtë kupë nga 1 herë secili*.


  • Mungojnë të dhëna për këtë turne, që do të shtohen në momentin përkatës.


Fituesit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më poshtë janë fituesit ndër vite të Superkupës:

Sezoni Fituesit
2011 -
2012 Teuta[1]
2013 -
2014 Tirana[2]
2015 Studenti Tiranë[3][4]
2016 Farka Volley[5]


Renditja Trofeve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Kupa e Federatës, Studenti i “rrëmben” Teutës trofeun
  2. ^ "Tirana fiton Kupën e Federatës në volejboll për meshkuj". Arkivuar nga origjinali origjinali më 18 tetor 2016. Marrë më 21 prill 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Kupa e Federatës, Studenti i “rrëmben” Teutës trofeun
  4. ^ Albania Sport
  5. ^ Kupa e Federatës, Farka Voley dhe UMB dominojnë


Shih edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]