Sury

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sury
Komunë
noform
Pamje nga Sury
Vendndodhja
Sury is located in Franca
Sury
Sury
49°45′57″V 4°36′33″L / 49.765833333333°V 4.6091666666667°L / 49.765833333333; 4.6091666666667Koordinatat: 49°45′57″V 4°36′33″L / 49.765833333333°V 4.6091666666667°L / 49.765833333333; 4.6091666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.31 km2
Popullsia 97 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08090
INSEE 08432


Sury është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sury ka një popullsi prej 97 banorë dhe sipërfaqe 3.31 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sury – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale