Susana Jamaladinova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Susana Jamaladinova
ESC2016 winner's press conference 01.jpg
Born27 gusht 1983
TitleSusana pas fitores në Festivalin Evropian të Këngës 2016

Susana Jamaladinova (Armenisht Սուսաննա Ջամալադինովա; Ukrainisht; Сусана Джамаладінова) është këngëtare nga Ukraina. Ajo e përfaqësoi Ukrainën dhe fitoi Festivalin Evropian të Këngës 2016 me këngën "1944".

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]