Susqueda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Susqueda
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Susqueda is located in Spanjë
Susqueda
Susqueda

Koordinatat: 41°59′V 2°31′L / 41.983°V 2.517°L / 41.983; 2.517

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Kryetari i Bashkisë Joan Mercader Arimany
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.6 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 126 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Susquedenc, susquedenca
Zona Kohore UTC+1


Susqueda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Susqueda ka 126 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 50.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]