Suzanne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Suzanne
Komunë
noform
Pamje nga Suzanne
Stema_figura
Vendndodhja
Suzanne is located in Franca
Suzanne
Suzanne
49°30′59″V 4°38′03″L / 49.516388888889°V 4.6341666666667°L / 49.516388888889; 4.6341666666667Koordinatat: 49°30′59″V 4°38′03″L / 49.516388888889°V 4.6341666666667°L / 49.516388888889; 4.6341666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.45 km2
Popullsia 66 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08433


Suzanne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Suzanne ka një popullsi prej 66 banorë dhe sipërfaqe 6.45 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Suzanne (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale