Sveti Ivan Zelina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sveti Ivan Zelina
—  Qytet  —
Sveti Ivan Zelina is located in Kroacia
Sveti Ivan Zelina
Sveti Ivan Zelina
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zagreb
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.96°0′0″V 16.25°0′0″L / 45.96000°V 16.25000°L / 45.96000; 16.25000 (Sveti Ivan Zelina)Koordinatat: 45.96°0′0″V 16.25°0′0″L / 45.96000°V 16.25000°L / 45.96000; 16.25000 (Sveti Ivan Zelina)
Popullsia 2.747 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Sveti Ivan Zelina (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZagrebKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2747 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2749 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2772 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.07%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Zagreb