Svishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Svisht
Свиништа
Fshat
noform
Vendndodhja
Svisht is located in Maqedonia e Veriut
Svisht
Svisht
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Ohër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1192 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 12′ 11″ Veri

20° 56′ 34″ Lindje

Popullsia 64 banorë (2002)

Svisht, (maqedonisht: Свиништа/Sviništa) është fshat në komunën e Ohrit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 64 banorë Maqedonas.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]