Svitlana Loboda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Svitlana Loboda
Emri i lindjesSvitlana Serhiyivna Loboda
Lindi (1982-10-18) 18 tetor 1982 (41 vjeç)
OrigjinaKiev, Ukrainë
ZhanretPop, R&B
Këngëtare, Prezantuese, Aktore, Dizajnere e veshjeve
Vitet aktik2000-
LabeliMoon Records
WebsiteFaqja Zyrtare Stampa:Ru

Svitlana Loboda (Ukrainase:Світлана Лобода) është këngëtare nga Ukraina. U lind më 18 tetor, 1982KyivUkrainës, është këngëtare, aktore, dizajnere e rrobave dhe prezantuese. Ajo riprezantoi gjithashtu UkrainënFestivalin Evropian të Këngës 2009, me këngën Be my Valentine (Bëhu dashuria ime), ose Anti-Crissis Girl.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albumet në Studio[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2005 Ty ne zabudesh
  • 2008 Ne Ma4o
  • 2008 F*ck The Macho (Ne Ma4o reissue)

Albumet në Përpilim[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2006 Cherniy angel. Remixes
  • 2006 Postoy, muzhchina!
  • 2009 Anti-Crisis Girl

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Kënga Pozicioni
Ukraina Ukraina Rusia Rusia
2004 "Черно-белая зима (Dimri i badhë dhe i zi) " 6 54
2005 "Я забуду тебя (Unë do të harroj) " 12 -
"Ты не забудешь (Ti nuk do harrosh!) " 9 -
2006 "Чёрный ангел (Ëngjëll i zi)" 3 249
"Постой, МуЩина! (Prit shoku!)" 1 106
2007 "Мишка, гадкий мальчишка! (Ted, Djalë i keq)" 1 290
"Счастье (Lumturia)" 15 232
2008 "Не ма4о (Pa Maço)" 5 101
"За что? (Për ç'ka?)" 1 116
"By Your Side" (Nga ana jote) 5 -
2009 "Be My Valentine!" (Bëhu Dashuria ime) 1 114
2010 "Жить легко" (Jetuar në lehtësim) 4

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]