Swalmen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Swalmen (kthjellim).


Swalmen
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Swalmen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Roermond
Koordinatat 51°13′57″V 6°02′13″L / 51.2325°V 6.036944°L / 51.2325; 6.036944 (Swalmen)Koordinatat: 51°13′57″V 6°02′13″L / 51.2325°V 6.036944°L / 51.2325; 6.036944 (Swalmen)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0475
Kodi Postar 6070-6071
Swalmen is located in Hollandë
Swalmen
Swalmen

Swalmen është një qytezë në Roermond, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Swalmen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu