Syri magjik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Syri magjik është një film shqip i vitit 2005, me regjisor Kujtim Çashku dhe skenarist Vath Koreshi.

U transmetua për herë të parë me 1 nëntor 2005Shqipëri.

Gjatë trazirave në 1997 në Shqipëri, fotografi Petro, udhëton nga qyteti i tij Gjirokastra, në kryeqytet Tirana. Gjatë xhirimeve me kamera edhe foto, ai zbulon një të vërtetë...

Aktorët :[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bujar Lako ... Petro

Arta Dobroshi ... Viola

Alban Ukaj ... Berti

Timo Flloko ... Niko

Mariana Deti ... Leonora

Luan Bexheti ... Ben