Kujtim Çashku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kujtim Çashku..jpg

Kujtim Çashku lindi më 5 gusht të vitit 1950Tiranë, është regjisor dhe skenarist shqiptar, fitues i shtatë shpërblimeve.

Çmimet dhe nominimet[redakto | përpunoni burim]

Filmografia[redakto | përpunoni burim]

Regji[redakto | përpunoni burim]

Skenare[redakto | përpunoni burim]

Produksione[redakto | përpunoni burim]

Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.