Jump to content

Shokët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Filmi "Shokët" është prodhim shqiptar i vitit 1982.

Regjia: Kujtim Çashku, Skenari: Shpëtim Karaj, Fahri Balliu, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Hajg Zaharjan.

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ngjarjet zhvillohen në një projekt të madh industrial. Gjatë provave për vënien në shfrytëzim të një linje të re, në furrnaltë ndodh një shpërthim me pasoja të konsiderueshme dhe eksperimenti ndërpritet. Inxhinjer Genci, është përgjegjës për këtë provë, por në fund ai zbulon se shkaku i shpërthimit nuk ishte defekt i projektit, por një sabotim i qëllimshëm.

Interpretojne:[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Reshat Arbana

Sotiraq Bratko

Astrit Çerma

Elvira Diamanti

Vangjush Furxhi

Demir Hyskja

Elez Kadrija

Tonin Ujka

Margarita Xhepa

Ndriçim Xhepa