Syrja Selfo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Syrja Selfo shok i ngushtë i diktatorit Enver Hoxha, dënohet dhe vritet në 1984 si armik. Por pas gjyqit të Koçi Xoxe, Enveri akuzon këtë të fundit si keqinformues dhe dashakeq e përçarës dhe ja faturon vrasjën keqinformimit nga armiku i ri Xoxe. Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.