Tétaigne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tétaigne
Komunë
noform
Pamje nga Tétaigne
Stema_figura
Vendndodhja
Tétaigne is located in Franca
Tétaigne
Tétaigne
49°39′04″V 5°07′50″L / 49.651111111111°V 5.1305555555556°L / 49.651111111111; 5.1305555555556Koordinatat: 49°39′04″V 5°07′50″L / 49.651111111111°V 5.1305555555556°L / 49.651111111111; 5.1305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.79 km2
Popullsia 93 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08110
INSEE 08444


Tétaigne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Tétaigne ka një popullsi prej 93 banorë dhe sipërfaqe 5.79 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tétaigne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale