Tírvia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tírvia
Komunë
Vendndodhja
Tírvia is located in Spanjë
Tírvia
Tírvia

Koordinatat: 42°31′V 1°14′L / 42.517°V 1.233°L / 42.517; 1.233

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pallars Sobirà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Tírvia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Sobirà, të provincës Lleida, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Tírvia – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale