Tadanari Lee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Tadanari Lee
Tadanari Lee.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotë Tadanari Lee
Data e lindjes (1985-12-19) 19 Dhjetor, 1985 (32 vjeç)
Vendi i lindjes Tokyo, Japoni
Pozita ne fushë Sulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktual Urawa Reds
Numri 20
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2004 FC Tokyo
2005–2009 Kashiwa Reysol
2009–2011 Sanfrecce Hiroshima
2012–2013 Southampton
2013 FC Tokyo
2014– Urawa Reds
Ekipi kombëtar
2011–2012 Japonia 11 (2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tadanari Lee (lindur më 19 dhjetor 1985) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 11 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2011 10 2
2012 1 0
Gjithsej 11 2

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]