Taglio-Isolaccio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Taglio-Isolaccio
Komunë
Vendndodhja
Taglio-Isolaccio is located in Franca
Taglio-Isolaccio
Taglio-Isolaccio

Koordinatat: 42°26′9″V 9°28′14″L / 42.43583°V 9.47056°L / 42.43583; 9.47056

Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Korsika
Departamenti Haute-Corse
Kryetari i Bashkisë Marie-Thérèse Mariotti
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11,47 km2
Popullsia 565 banorë (2013)
Dendësia 49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Kodi Postal 20230
Koordinatat 42° 26′ 9″ Veri

9° 28′ 14″ Lindje

Taglio-Isolaccio është komunëdepartamentin Haute-Corse në ishullin Korsika.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]