Tagnon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tagnon
Komunë
noform
Pamje nga Tagnon
Vendndodhja
Tagnon is located in Franca
Tagnon
Tagnon
49°26′23″V 4°17′25″L / 49.439722222222°V 4.2902777777778°L / 49.439722222222; 4.2902777777778Koordinatat: 49°26′23″V 4°17′25″L / 49.439722222222°V 4.2902777777778°L / 49.439722222222; 4.2902777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.97 km2
Popullsia 884 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08435


Tagnon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Tagnon ka një popullsi prej 884 banorë dhe sipërfaqe 23.97 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tagnon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale