Jump to content

Tahir Dalipi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Tahir Dalipi, lindi në IlincëPreshevës në vitin 1958, është politikan shqiptar, profesor i gjuhës frenge, ishte anëtar i Këshillit Politik Ushtrisë për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]