Tahir Hani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Tahir Hani (lindur më 15 dhjetor 1961, Veleshtë, Strugë) është një politikan shqiptar, ish deputet, ish Ministër i Vetëqeverisjes Lokale të Maqedonisë, dhe i burgosur politik gjatë periudhës së komunizmit në Jugosllavi.[1]


Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Anëtarët e Parlamentit - TAHIR HANI". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedoisë. Marrë më 21 November 2016. (anglisht)