Taillette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Taillette
Komunë
noform
Pamje nga Taillette
Stema_figura
Vendndodhja
Taillette is located in Franca
Taillette
Taillette
49°55′50″V 4°29′11″L / 49.930555555556°V 4.4863888888889°L / 49.930555555556; 4.4863888888889Koordinatat: 49°55′50″V 4°29′11″L / 49.930555555556°V 4.4863888888889°L / 49.930555555556; 4.4863888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.25 km2
Popullsia 394 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08230
INSEE 08436


Taillette është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Taillette ka një popullsi prej 394 banorë dhe sipërfaqe 15.25 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Taillette – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale