Tailly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tailly
Komunë
noform
Pamje nga Tailly
Vendndodhja
Tailly is located in Franca
Tailly
Tailly
49°26′07″V 5°04′58″L / 49.435277777778°V 5.0827777777778°L / 49.435277777778; 5.0827777777778Koordinatat: 49°26′07″V 5°04′58″L / 49.435277777778°V 5.0827777777778°L / 49.435277777778; 5.0827777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.31 km2
Popullsia 172 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08437


Tailly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Tailly ka një popullsi prej 172 banorë dhe sipërfaqe 39.31 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tailly (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale