Taizy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Taizy
Komunë
noform
Pamje nga Taizy
Vendndodhja
Taizy is located in Franca
Taizy
Taizy
49°31′16″V 4°15′34″L / 49.521111111111°V 4.2594444444444°L / 49.521111111111; 4.2594444444444Koordinatat: 49°31′16″V 4°15′34″L / 49.521111111111°V 4.2594444444444°L / 49.521111111111; 4.2594444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.11 km2
Popullsia 112 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08360
INSEE 08438


Taizy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Taizy ka një popullsi prej 112 banorë dhe sipërfaqe 9.11 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Taizy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale