Takahiro Futagawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takahiro Futagawa
Takahiro Futagawa.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëTakahiro Futagawa
Data e lindjes (1980-06-27) 27 Qershor, 1980 (40 vjeç)
Vendi i lindjesKagoshima, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualTokyo Verdy
Numri32
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2016Gamba Osaka
2016–Tokyo Verdy
Ekipi kombëtar
2006Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takahiro Futagawa (lindur më 27 Qershor 1980) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]