Jump to content

Takaji Mori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Takaji Mori
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTakaji Mori
Datëlindja(1943-11-24)nëntor 24, 1943
VendlindjaHiroshima, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1967–1977Mitsubishi Motors
Karriera ndërkombëtare
1966–1976Japonia56(2)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Takaji Mori (24 Nëntor 194317 Korrik 2011) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 56 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1966 4 0
1967 5 1
1968 4 0
1969 4 0
1970 13 0
1971 3 0
1972 8 0
1973 1 1
1974 1 0
1975 9 0
1976 4 0
Gjithsej 56 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]