Takashi Inui

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takashi Inui
Takashi Inui IAA September 2013.JPG
Të dhënat personale
Emri i plotëTakashi Inui
Data e lindjes (1988-06-02) 2 Qershor, 1988 (33 vjeç)
Vendi i lindjesShiga, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualEibar
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2008Yokohama F. Marinos
2008–2011Cerezo Osaka
2011–2012Bochum
2012–2015Eintracht Frankfurt
2015–Eibar
Ekipi kombëtar
2009–Japonia19(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takashi Inui (lindur më 2 qershor 1988) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 19 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2009 1 0
2010 2 0
2011 0 0
2012 3 0
2013 6 0
2014 2 2
2015 5 0
Gjithsej 19 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]