Takashi Mizuno

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takashi Mizuno
Të dhënat personale
Emri i plotëTakashi Mizuno
Data e lindjes (1931-04-28) 28 Prill, 1931 (89 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Yuasa Batteries
Ekipi kombëtar
1955Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Takashi Mizuno (lindur më 28 Prill 1931) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1955 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]