Takashi Shimoda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takashi Shimoda
Të dhënat personale
Emri i plotëTakashi Shimoda
Data e lindjes (1975-11-28) 28 Nëntor, 1975 (45 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–2010Sanfrecce Hiroshima
Ekipi kombëtar
1999Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takashi Shimoda (lindur më 28 Nëntor 1975) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]