Takayuki Suzuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takayuki Suzuki
Të dhënat personale
Emri i plotëTakayuki Suzuki
Data e lindjes (1976-06-05) 5 Qershor, 1976 (45 vjeç)
Vendi i lindjesHitachi, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–2005Kashima Antlers
1997Centro Futebol Zico
1998JEF United Ichihara
1999Centro Futebol Zico
2000Kawasaki Frontale
2002–2003Genk
2003–2004Heusden-Zolder
2005–2007Red Star Belgrade
2007Yokohama F. Marinos
2008–2010Portland Timbers
2011–2014Mito HollyHock
2015JEF United Chiba
Ekipi kombëtar
2001–2005Japonia55(11)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takayuki Suzuki (lindur më 5 qershor 1976) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 55 ndeshje dhe ka shënuar 11 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2001 10 3
2002 13 1
2003 4 0
2004 18 6
2005 10 1
Gjithsej 55 11

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]