Takefusa Kubo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takefusa Kubo
Skeda:Takefusa Kubo Real Madrid 2019.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëTakefusa Kubo
Data e lindjes (2001-06-04) 4 Qershor, 2001 (20 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualRCD Mallorca
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–2019FC Tokyo19(4)
2018Yokohama F. Marinos5(1)
2019–RCD Mallorca
Ekipi kombëtar
2019–Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takefusa Kubo (久保 建英 Kubo Takefusa?, lindur më 4 Qershor 2001) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 7 0
Gjithsej 7 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]