Takehiko Kawanishi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takehiko Kawanishi
Të dhënat personale
Emri i plotëTakehiko Kawanishi
Data e lindjes (1938-10-09) 9 Tetor, 1938 (83 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1961–1966Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1959–1962Japonia8(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takehiko Kawanishi (lindur më 9 Tetor 1938) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1959 1 0
1960 1 0
1961 5 0
1962 1 0
Gjithsej 8 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]