Takeshi Aoki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Takeshi Aoki
Të dhënat personale
Emri i plotë Takeshi Aoki
Data e lindjes (1982-09-28) 28 Shtator, 1982 (35 vjeç)
Vendi i lindjes Gunma, Japoni
Pozita ne fushë Mesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktual Sagan Tosu
Numri 35
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2001–2016 Kashima Antlers
2016– Sagan Tosu
Ekipi kombëtar
2008–2009 Japonia 2 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takeshi Aoki (lindur më 28 Shtator 1982) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2008 1 0
2009 1 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]