Talamanca (Bages)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Talamanca (Bages)
Komunë
Vendndodhja
Talamanca (Bages) is located in Spanjë
Talamanca (Bages)
Talamanca (Bages)

Koordinatat: 41°44′V 1°59′L / 41.733°V 1.983°L / 41.733; 1.983

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.49 km2
Popullsia 155 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Talamanca (Bages) është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Talamanca (Bages) ka 155 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.49 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]