Talavera, Lleida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Talavera, Lleida
Komunë
Vendndodhja
Talavera, Lleida is located in Spanjë
Talavera, Lleida
Talavera, Lleida

Koordinatat: 41°35′3″V 1°20′21″L / 41.58417°V 1.33917°L / 41.58417; 1.33917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segarra
Kryetari i Bashkisë Ramon Trullols i Bergadà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30,1 km2
Lartësia 791 m (m.n.d.)
Popullsia 279 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25213
Koordinatat 41° 35′ 3″ Veri

1° 20′ 21″ Lindje

Faqja Zyrtare talavera.ddl.net


Talavera, Lleida është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segarra, të provincës Lleida, në Katalonia. Talavera, Lleida ka 279 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30,1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]