Taliesin Jaffe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jaffe në WonderCon 2017 në Anaheim, Kalifornia

Taliesin Jaffe' (lindi më 19 janar 1977) është dubluesë dhe skenaristë amerikan dhe ish-dubluesë për fëmijë. Ai ka dubluar shumë role të animeve si R.O.D the TV dhe Hellsing dhe drejtoi BECK: Mongolian Chop Squad së bashku me Christopher Bevins.[1]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Anime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Live-action[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Video lojëra[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Critical Role's Taliesin Jaffe: Where You've Heard Him Before | Geek and Sundry". Geek and Sundry. 2016-03-02. Marrë më 2017-07-08. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Hellsing Ultimate III". Hellsing Ultimate. Episodi 3. 4 tetor 2014. Adult Swim. {{cite episode}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Knox, Kelly (16 janar 2018). "Your First Look at the Official Art for the Second Critical Role Campaign". Geek & Sundry. Marrë më 24 janar 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)