Taloyoak

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Taloyoak (kthjellim).
Taloyoak
Talurjuaq - ᑕᓗᕐᔪᐊᕐᒃ
—  fshat (hamlet)  —
Taloyoak is located in Kanadaja
Taloyoak
Taloyoak
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Jimmy Oleekatalik
Statistika dhe Territori
Koordinatat 69°32′13″V 93°31′36″P / 69.53694°V 93.52667°P / 69.53694; -93.52667 (Taloyoak)Koordinatat: 69°32′13″V 93°31′36″P / 69.53694°V 93.52667°P / 69.53694; -93.52667 (Taloyoak)
Lartësia 26 m (m.n.d)
Sipërfaqja 37,6 km2
Popullsia 809 banorë 2006
Dendësia 21,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Kodi Postar X0B 1B0

Taloyoak është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 37.6 km² dhe popullsi 809 banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Taloyoak – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut