Tannay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tannay
Komunë
noform
Pamje nga Tannay
Stema_figura
Vendndodhja
Tannay is located in Franca
Tannay
Tannay
49°31′36″V 4°49′58″L / 49.526666666667°V 4.8327777777778°L / 49.526666666667; 4.8327777777778Koordinatat: 49°31′36″V 4°49′58″L / 49.526666666667°V 4.8327777777778°L / 49.526666666667; 4.8327777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.04 km2
Popullsia 159 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08390
INSEE 08439


Tannay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Tannay ka një popullsi prej 159 banorë dhe sipërfaqe 14.04 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tannay (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale