Tarzy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tarzy
Komunë
noform
Pamje nga Tarzy
Stema_figura
Vendndodhja
Tarzy is located in Franca
Tarzy
Tarzy
49°52′13″V 4°17′42″L / 49.870277777778°V 4.295°L / 49.870277777778; 4.295Koordinatat: 49°52′13″V 4°17′42″L / 49.870277777778°V 4.295°L / 49.870277777778; 4.295
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.12 km2
Popullsia 152 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08380
INSEE 08440


Tarzy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Tarzy ka një popullsi prej 152 banorë dhe sipërfaqe 10.12 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tarzy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale