Tavani dhe porta e vjetër në banesën e Kozma Shajkos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tavani dhe porta e vjetër në banesën e Kozma Shajkos
Tavani dhe porta e vjetër në banesën e Kozma Shajkos is located in Shqipëria
Tavani dhe porta e vjetër në banesën e Kozma Shajkos
Tavani dhe porta e vjetër në banesën e Kozma Shajkos në hartë
Lloji Arkitekture
Vendndodhja Gjirokastër, Gjirokastër, Shqipëri
Koordinatat 40°04′35″V 20°08′29″L / 40.076306°V 20.1415°L / 40.076306; 20.1415Koordinatat: 40°04′35″V 20°08′29″L / 40.076306°V 20.1415°L / 40.076306; 20.1415
Ndërtuar XVIII
Organi drejtues DRKK Gjirokastër
Emri zyrtar: Monument i trashëgimisë kulturore
Lloji Nën mbrojtje
Kriteret I
Përcaktuar 266/116.02.1979
Nr. i referencës GJ141
Tipologjia Tavan/porte

Tavani dhe porta e vjetër në banesën e Kozma Shajkos është një monument i trashëgimisë kulturore në rrethin e Gjirokastrës, në qarkun e Gjirokastrës, Shqipëri [1]. Ky monument është i llojit "Arkitekture", i miratuar me numër "266/116.02.1979".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E MONUMENTEVE: RRETHI I GJIROKASTRËS (PDF). Instituti i Monumenteve të Kulturës - Ministria e Kulturës. Arkivuar nga origjinali origjinali (PDF) më 8 dhjetor 2015. Marrë më 11 tetor 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]