Tenja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Tenja
—  Qytet  —
Tenja is located in Kroacia
Tenja
Tenja
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Osijek-Baranja
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.5°0′0″V 18.75°0′0″L / 45.50000°V 18.75000°L / 45.50000; 18.75000 (Tenja)Koordinatat: 45.5°0′0″V 18.75°0′0″L / 45.50000°V 18.75000°L / 45.50000; 18.75000 (Tenja)
Popullsia 7.457 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Tenja (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Osijek-BaranjaKroaci.

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 7457 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 7401 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 6747 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.76%[2].

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Tenja – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ Të dhëna nga www.world-gazetteer.com.

Stampa:Zhupania Osijek-Baranja